Jesteś tutaj: HomeRegionNa regionalnym rynku medialnym może dojść do zmian

Na regionalnym rynku medialnym może dojść do zmian

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 08 lipiec 2016 19:33

Od dłuższego czasu w kuluarach spekuluje się na temat tego co może wydarzyć się na regionalnym rynku gazetowym. W regionie trwają spekulacje, gdyż decyzje zapadają znacznie wyżej. Głównym graczem na rynku mediów lokalnych w kujawsko-pomorskim jest Verlagsgruppe Passau z Pasawy w Bawarii.

Koncern Verlagsgruppe Passau jest właścicielem spółki Polska Press, która jest kluczowym graczem na rynku prasy lokalnej w Polsce. W kujawsko-pomorskim grupa wydaje Gazetę Pomorską i portal naszemiasto.pl. Od 2014 roku Polska Press jest również właścicielem spółki Express Media, wydawcy: Expressu Bydgoskiego, Nowości Toruński, Nowości Grudziądzkich oraz kilku tygodników regionalnych – w tym inowrocławskiego Tygodnik Powiaty i Gmin.

 

Od pewnego czasu wśród dziennikarzy, ale również lokalnych polityków, mówi się o prawdopodobnym połączeniu w najbliższym czasie redakcji Gazety Pomorskiej i Expressu Bydgoskiego. Dalszym krokiem mogłaby być likwidacja jednego z tych tytułów.

 

Skutkiem takiego zabiegu będzie zmonopolizowanie kujawsko-pomorskiego rynku przez jeden tytuł. Zwróciliśmy się z zapytaniem o stanowisko w przedmiotowej sprawie, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)