Jesteś tutaj: HomeRegionMinister w Bydgoszczy dał zielone światło dla drogi S-10

Minister w Bydgoszczy dał zielone światło dla drogi S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 17 czerwiec 2016 16:29

Do 2022 roku zbudowana ma być droga S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem – tak przynajmniej wynika z deklaracji sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita. Jednocześnie resort będzie podejmował działania, aby ta inwestycja powstała jeszcze szybciej.

 

Podczas wizyty w kujawsko-pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy minister Jerzy Szmit podpisał dokument rozpoczynający program inwestycyjny dla drogi S-10.

 

- Dzisiaj mamy bardzo ważny dzień, dobry dzień, dla województwa kujawsko-pomorskiego. Ta decyzja łączy samorządy i wszystkie grupy społeczne, nawet tam gdzie tej jedności brakuje – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- Czuje się gospodarzem tej decyzja, która będzie dzisiaj podjęta – rozpoczął swoją wypowiedź sekretarz stanu, Jerzy Szmit – To będzie połączenie Bydgoszczy z autostradą pod Toruniem i Torunia z bydgoskim lotniskiem. To jest tworzenie aglomeracji, która może być w przyszłości metropolią. Zaczynając rządy otrzymaliśmy od poprzedników program budowy dróg warty ponad 200 mld zł i środki na jego realizację w wysokości 107 mld zł. Powiedzieliśmy sobie jednak, że będziemy te inwestycje realizować i poszukamy na to środki finansowe.

 

Koszt budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi S-10 wyniesie 2 mld zł. Najprawdopodobniej rząd zdecyduje się poszerzyć o kolejne pasy obecną drogę krajową nr 10, tak aby spełniała wszelkie wymogi drogi ekspresowej – prędkość 120 km/h poza obszarem zabudowanym, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z możliwością dobudowania w niektórych miejscach trzeciego. Ostateczna decyzja co do przebiegu drogi nie została jednak podjęta. Inwestycja ma zostać zakończona w 2022 roku – Mam nadzieje, że będziemy mogli to zrealizować szybciej – nie wyklucza Szmit.

 

S-10 w kierunku zachodnim również bardzo ważna

Pytany przez nas o losy odcinka Bydgoszcz – Piła drogi S-10, minister Jerzy Szmit, zapowiedział, że będzie on realizowany w dalszej przyszłości, najprawdopodobniej zgodnie z harmonogramem autorstwa poprzedniego rządu.

 

- Musimy dokonać stopniowania inwestycji, aby tworzyły spójny system komunikacyjnym. Jest to droga mocno obciążona i jest ważna dla ruchu. Będziemy ten aspekt brali pod uwagę – zapowiedział Szmit. Dopytany o swoją wypowiedź w Sejmie, w której stwierdził, iż Polska północno-zachodnia wymagać będzie szczególnej interwencji inwestycyjnej w drogi stwierdził – Podtrzymuję tamtą wypowiedź.

 

200 mln na miejsca niebezpieczne

W najbliższych miesiącach do kujawsko-pomorskiego trafi 200 mln zł na realizację programu likwidacji miejsc niebezpiecznych. O tym jakie inwestycje z niego będą zrealizowane, napiszemy w kolejnych publikacjach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas