Jesteś tutaj: HomeRegionPalikot wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa

Palikot wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 13 styczeń 2013 20:54

Janusz Palikot zachęca na swoim blogu do łamania prawa po przez nawoływanie do zakrywania fotoradarów. W jego opinii od czasu do czasu obywatele w demokratycznym państwie mają prawo do łamania przepisów.

Janusz Palikot zaznacza jednak, że prawo można łamać tylko wtedy, gdy władza rozmija się ze zdrowym rozsądkiem. Takim działaniem władzy zdaniem polityka jest ustawianie tak dużej liczby radarów przy drogach.

 

Wzywamy do obywatelskiego nieposłuszeństwapisze Janusz Palikot. Od środy w biurach jego partii będzie można otrzymać bezpłatnie pomarańczowe worki na śmieci, których przeznaczeniem ma być zakrywanie fotoradarów. Grozi za to grzywna gdyż, jest to niezgodne z prawem, ale taki sens ma nieposłuszeństwo – wyjaśnia polityk. Jako pierwsi przykład mają dać posłowie partii Palikota.

Obywatele wiedzą, że chodzi o pieniądze, a nie bezpieczeństwo, bo gdyby było inaczej to dochody z mandatów przeznaczono by na kampanie społeczne zwiększające bezpieczeństwo, a nie łatanie budżetu – argumentuje Janusz Palikot.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów