Jesteś tutaj: HomeRegionPalikot wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa

Palikot wzywa do obywatelskiego nieposłuszeństwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 13 styczeń 2013 20:54

Janusz Palikot zachęca na swoim blogu do łamania prawa po przez nawoływanie do zakrywania fotoradarów. W jego opinii od czasu do czasu obywatele w demokratycznym państwie mają prawo do łamania przepisów.

Janusz Palikot zaznacza jednak, że prawo można łamać tylko wtedy, gdy władza rozmija się ze zdrowym rozsądkiem. Takim działaniem władzy zdaniem polityka jest ustawianie tak dużej liczby radarów przy drogach.

 

Wzywamy do obywatelskiego nieposłuszeństwapisze Janusz Palikot. Od środy w biurach jego partii będzie można otrzymać bezpłatnie pomarańczowe worki na śmieci, których przeznaczeniem ma być zakrywanie fotoradarów. Grozi za to grzywna gdyż, jest to niezgodne z prawem, ale taki sens ma nieposłuszeństwo – wyjaśnia polityk. Jako pierwsi przykład mają dać posłowie partii Palikota.

Obywatele wiedzą, że chodzi o pieniądze, a nie bezpieczeństwo, bo gdyby było inaczej to dochody z mandatów przeznaczono by na kampanie społeczne zwiększające bezpieczeństwo, a nie łatanie budżetu – argumentuje Janusz Palikot.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy