Jesteś tutaj: HomeRegionOstatnie dni konsultacji społecznych

Ostatnie dni konsultacji społecznych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 12 styczeń 2013 14:01

Jeszcze tylko do wtorku organizacje społeczne i mieszkańcy kujawsko-pomorskiego mogą wyrażać swoje opinie dotyczące strategii rozwoju województwa.

Konsultacje społeczne odbywają się drogą elektroniczną, swoje uwagi możemy kierować na adres mailowy - strategia@kujawsko-pomorskie.pl

 

Zachęcamy mieszkańców do wysłania swoich opinii, w szczególności w kwestii inwestycji jakie chcemy, aby Samorząd Województwa zrealizował w latach 2014-2020.

 

Wybrane propozycje dla powiatów:

- bydgoski (wraz z miastem Bydgoszcz) – budowa drogi S5 na kujawsko-pomorskim odcinku wraz z obwodnicą Bydgoszczy; budowa drogi S10 do Torunia; rozbudowa drogi nr 223 w Białych Blotach; rewitalizacja linii kolejowej nr 356 do Szubina i Kcynia; budowa stacji kolejowej Bydgoszcz – Błonie; przebudowa stacji kolejowych przy magistrali węglowej.

 

- inowrocławski – budowa drogi ekspresowej S15 wraz z obwodnicą Inowrocławia na odcinku Gniezno – Inowrocław – Toruń; rozbudowa drogi krajowej nr 25 do Bydgoszczy wraz z obwodnicami Nowej Wsi Wielkiej i Złotnik Kujawskich.

 

- nakielski – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 246 Łabiszyn – Szubin – Nakło; rewitalizacja linii kolejowej nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia; rewitalizacja linii kolejowej nr 281 na odcinku Nakło – Kcynia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja