Jesteś tutaj: HomeRegionNowi dyrektorowie w Urzędzie Wojewódzkim

Nowi dyrektorowie w Urzędzie Wojewódzkim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 luty 2016 12:22

Sens istnienia administracji to służba wobec narodu i kraju – mówiła dyrektor generalna Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich, podczas porannego spotkania, na którym wręczono nominację dyrektorskie. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz opierał się głównie na wieloletnich pracownikach Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz tłumaczył, że w pewnym sensie jest to ważne wydarzenie, gdyż w życie wchodzi nowa ustawa o służbie publicznej. Bogdanowicz podkreślał jednak, że obyło się bez większych rewolucji.

 

Trzem dyrektorom nie przedłużono dotychczasowych umów, cztery osoby będą dalej pracować na niższych stanowiskach głównych specjalistów, w ramach oszczędności planuje się również likwidację dwóch wydziałów.

 

Wśród nowych twarzy znajduje się Zygmunt Borkowski, który w Urzędzie Wojewódzkim zatrudniony jest od lipca 2007 roku. Z wykształcenia magister inżynier telekomunikacji. Od dzisiaj pełni funkcję Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju.

 

Wydział Zdrowia obejmie natomiast Magdalena Daszkiewicz, która w urzędzie pracuje od kwietnia 2007 roku. Za Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego odpowiadał będzie Jakub Wawrzyniak, od 1993 roku funkcjonariusz Policji. W 2004 roku został powołany na funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, cztery lata później awansował na stanowisko komendanta. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia służbowe.

 

Pozostałe nowe twarze w Urzędzie Wojewódzkim:

- Justyna Tucholska – Biuro Kadrowo-Organizacyjne

- Tomasz Łapicz – Biuro Wojewody

 

Bez zmian pozostanie obsada stanowisk kierowniczych w wydziałach: Skarbu Państwa i Nieruchomości, Finansów i Budżetu, Nadzoru i Kontroli, Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Polityki Społecznej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja