Jesteś tutaj: HomeRegionNowi dyrektorowie w Urzędzie Wojewódzkim

Nowi dyrektorowie w Urzędzie Wojewódzkim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 luty 2016 12:22

Sens istnienia administracji to służba wobec narodu i kraju – mówiła dyrektor generalna Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich, podczas porannego spotkania, na którym wręczono nominację dyrektorskie. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz opierał się głównie na wieloletnich pracownikach Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz tłumaczył, że w pewnym sensie jest to ważne wydarzenie, gdyż w życie wchodzi nowa ustawa o służbie publicznej. Bogdanowicz podkreślał jednak, że obyło się bez większych rewolucji.

 

Trzem dyrektorom nie przedłużono dotychczasowych umów, cztery osoby będą dalej pracować na niższych stanowiskach głównych specjalistów, w ramach oszczędności planuje się również likwidację dwóch wydziałów.

 

Wśród nowych twarzy znajduje się Zygmunt Borkowski, który w Urzędzie Wojewódzkim zatrudniony jest od lipca 2007 roku. Z wykształcenia magister inżynier telekomunikacji. Od dzisiaj pełni funkcję Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju.

 

Wydział Zdrowia obejmie natomiast Magdalena Daszkiewicz, która w urzędzie pracuje od kwietnia 2007 roku. Za Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego odpowiadał będzie Jakub Wawrzyniak, od 1993 roku funkcjonariusz Policji. W 2004 roku został powołany na funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, cztery lata później awansował na stanowisko komendanta. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia służbowe.

 

Pozostałe nowe twarze w Urzędzie Wojewódzkim:

- Justyna Tucholska – Biuro Kadrowo-Organizacyjne

- Tomasz Łapicz – Biuro Wojewody

 

Bez zmian pozostanie obsada stanowisk kierowniczych w wydziałach: Skarbu Państwa i Nieruchomości, Finansów i Budżetu, Nadzoru i Kontroli, Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Polityki Społecznej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy