Jesteś tutaj: HomeRegionParlament Europejski chce do Polski wysłać 9287 uchodźców (zobacz jak głosowali nasi europosłowie)

Parlament Europejski chce do Polski wysłać 9287 uchodźców (zobacz jak głosowali nasi europosłowie)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 wrzesień 2015 20:54

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął w Brukseli rezolucję ustawodawczą, która dotyczy zasad rozlokowania ponad 100 tys. uchodźców w krajach tworzących Unię Europejską. Do Polski ma trafić 9287 osób, co stanowi 7,7% grupy uchodźców, którzy objęci są tą rezolucją. Zanim rezolucja wejdzie w życie, będzie musiała zostać zaakceptowana przez Radę Unii Europejskiej.

Przyjęta rezolucja zakłada, że do Polski ma trafić 1207 uchodźców przebywających obecnie na terytorium Włoch, 3901 z Grecji i 4179 z Węgier.

 

Za przyjęciem takiego rozwiązania było 370 europosłów (głównie z rządzącej EPP i socjaldemokratycznej S&D). Wstrzymało się 124 posłów, zaś przeciw było 54. Polacy związani z Platformą Obywatelską i PSL (EPP) oraz z SLD (S&D) w większości się wstrzymali. Od głosu wstrzymał się też Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.

 

Europosłowie PiS zasiadający we frakcji ECR głosowali przeciwko, w tym europoseł Kosma Złotowski.

 

Zgodnie z procedurą legislacyjną Unii Europejskiej, teraz rezolucję będzie musiała zaopiniować Rada Unii Europejskiej, która może ją przyjąć lub skierować do II czytania w Parlamencie Europejskim. Radę Unii Europejskiej. Tam głosują już nie posłowie wybrani w demokratycznych wyborach, ale przedstawiciele rządów państw członkowskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja