Jesteś tutaj: HomeRegionStonoga, Braun, Nowoczesna i Samoobrona – ostatni goście w delegaturze PKW

Stonoga, Braun, Nowoczesna i Samoobrona – ostatni goście w delegaturze PKW

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 16 wrzesień 2015 09:45

Wtorek był ostatnim dniem rejestrowania przez Państwową Komisję Wyborczą kandydatów na posłów i senatorów. Tego dnia do rejestracji ruszyły w Bydgoszczy komitety ,,Szczęść Boże” Grzegorza Brauna, Nowoczesna Ryszarda Petru oraz w ostatniej chwili, na pięć minut przed północną Samoobrony.

Tego dnia PKW zarejestrowała także zgłoszoną dzień wcześniej listę Zbigniewa Stonogi, na czele której stoi Leszek Posłuszny.

 

Zanosi się zatem, że w dniu 25 października będziemy mieli do wyboru kandydatów aż z 11 komitetów. Formalnie zgłoszone wczoraj komitety oraz Platforma Obywatelska nie mają jednak jeszcze zatwierdzonej przez PKW rejestracji. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby całe listy zostały odrzucone.

 

Do Senatu z okręgu północnego (Miasto Bydgoszcz oraz powiaty: bydgoski, świecki i tucholski zarejestrowano czterech kandydatów: Łukasza Urbańskiego wystawionego przez PSL, Romana Puchowskiego popieranego przez Pawła Kukiza, Marka Gralika z PiS, Andrzeja Kobiaka z PO oraz Cypriana Sajnę z partii KORWiN.

 

W okręgu południowym (powiaty: inowrocławski, nakielski, sępoleński, żniński i mogileński) – Jacek Olech wystawiony przez PSL, Jerzy Gawęda PiS, Jarosław Rajchert z Narodowego Odrodzenia Polski, Jan Rulewski PO i Jarosław Latawiec KORWiN,

 

Lista zarejestrowanych kandydatów

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP