Jesteś tutaj: HomeRegionPKW prosi polityków aby dali nam odetchnąć

PKW prosi polityków aby dali nam odetchnąć

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 04 wrzesień 2015 15:49

Po północy rozpocznie się przedreferendalna cisza, czyli nie będzie można już agitować za pytaniami referendalnymi, równocześnie toczy się jednak kampania wyborcza do parlamentu. Państwowa Komisja Wyborcza zwraca się zatem z apelem do komitetów wyborczych, aby w ten weekend ograniczyć działania wyborcze.

Z punktu widzenia prawnego PKW nie może jednak zakazać, aby kandydaci na posłów w czasie ciszy referendalnej nie pokazywali się publicznie. Nie wolno im bowiem tylko wypowiadać się na tematy związane z referendum. Państwowa Komisja Wyborcza dlatego głównie apeluje o zdrowy rozsądek komitetów wyborczych. Największe partie zapowiedziały, że na szczeblu centralnym nie planują wydarzeń wyborczych, może dochodzić jednak do lokalnych akcji.

 

Referendum odbywać będzie się w całej Polsce w godzinach 6:00 – 22:00. PKW nie planuje komunikatów o frekwencji, gdyż od niej zależeć będzie ważność akcji referendalnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy