Jesteś tutaj: HomeRegionPrezydent Bruski o funkcjonowaniu Sejmiku

Prezydent Bruski o funkcjonowaniu Sejmiku

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 03 wrzesień 2015 16:02

Publikacje Portalu Kujawskiego poświęcone funkcjonowaniu Sejmiku odbiegają dość istotnie od pozostałych mediów, przy tym wskazując, że wojewódzkiej demokracji daleko do standardów europejskich. Po części związane jest to faktem, że jako jedyne medium z zachodniej części województwa zainteresowani jesteśmy szczegółowym relacjonowaniem obrad.

Wczoraj, jak już informowaliśmy, prezydent Rafał Bruski wysłał do wojewody pismo z wnioskiem o unieważnienie uchwał krajobrazowych, które dotykają bezpośrednio Bydgoszczy. Padają w nim dość stanowcze zarzuty wobec funkcjonowania Sejmiku.

 

Kwestie wypowiedziane przez referentów uchwał w dniu 22 czerwca 2015 r. są oczywiście nieprawdziwe i wprowadzały radnych w błąd co do istotnych postanowień – zarzuca prezydent Rafał Bruski. Następnie prezydent Bydgoszczy stwierdza, że mająca fachową wiedzę jego przedstawicielka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska nie została dopuszczona do głosu, pomimo próśb części radnych.

 

Sejmik przyjął wadliwe uchwały – czytamy w piśmie do wojewody.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy