Jesteś tutaj: HomeRegionDo Gdańska szybciej kosztem Laskowic Pomorskich

Do Gdańska szybciej kosztem Laskowic Pomorskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 23 sierpień 2015 00:42

W Świeciu radni i mieszkańcy protestują przeciwko planom przewoźnika PKP Intercity, który od grudnia planuje ograniczyć zatrzymywanie się swoich pociągów w Laskowicach Pomorskich. Jeżeli te plany wejdą w życie, to w Laskowicach nie zatrzyma się większość pociągów relacji Poznań – Gdańsk.

O problemie poinformował nas świecki radny Robert Bocian z partii KORWiN. Wystosował on do władz PKP Interecity List Otwarty, w którym wyjaśnia, że wykluczenie z rozkładu jazdy stacji w Laskowicach Pomorskich uderzy w mieszkańców Świecia oraz okolicznych powiatów, gdyż najbliższe stacje, gdzie zatrzymywać się będą pociągi pośpieszne (Bydgoszcz i Tczew) oddalone są kilkadziesiąt kilometrów.

 

Zamiary PKP Intercity bezpośrednio utrudnią codzienne życie pasażerów korzystających z usług wszystkich spółek kolejowych na tej stacji – pisze w liście radny Robert Bocian.

 

W sprawę zaangażowanych jest znacznie więcej świeckich samorządowców. Urząd Miasta na swojej stronie internetowej apeluje do mieszkańców o wysyłanie protestów.

 

PKP Intercity chce w ten sposób skrócić czas przejazdu z Poznania do Trójmiasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)