Jesteś tutaj: HomeRegionBędzie nadal gorąco – mogą być problemy z dostawą prądu

Będzie nadal gorąco – mogą być problemy z dostawą prądu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 08 sierpień 2015 16:08

Polskie Sieci Elektroenergetyczne apelują o oszczędność energii elektrycznej w godzinach szczytowych, czyli pomiędzy 11-15. Istnieje bowiem ryzyko przerw w dostawach energii elektrycznej.

Wysoka temperatura i związany z nią niski poziom rzek, z których pobierana jest woda do obiegów chłodzenia, powodują mniejszą wydajność elektrowni w produkcji energii elektrycznych. Ponadto część z nas dla ochrony przed upałami korzysta z urządzeń klimatyzacyjnych, które zwiększają pobór prądu.

 

W związku z występującymi trudnościami, OSP apeluje do wszystkich podmiotów i instytucji, a także gospodarstw domowych, o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15 – czytamy w komunikacie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

 

Dzisiaj nasze termometry wskazują temperatury bliskie 40 stopniom. Od jutra ma być nieco chłodniej, ale cały czas będą to temperatury dość wysokie, które występować mają przynajmniej jeszcze przez tydzień.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas