Jesteś tutaj: HomeRegionPremier Kopacz wprowadza roszady na listach wyborczych

Premier Kopacz wprowadza roszady na listach wyborczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 08 sierpień 2015 10:41

Lider regionu PO Tomasz Lenz nie będzie jedynką w okręgu toruńskim – zdecydował w piątek zarząd partii, w którym główne przesunięcia narzuciła premier Ewa Kopacz. Z Bydgoszczy jedynką będzie natomiast radny województwa Zbigniew Pawłowicz.

Wystawienie z pierwszego miejsca byłego dyrektora Centrum Onkologicznego ma wzmocnić listę Platformy Obywatelskiej. Z racji, że nie jest on zbyt lubiany w toruńskich strukturach, które zdominowały z kolei Radę Wojewódzką PO, jego kandydatura została przeforsowana dopiero na szczeblu centralnym, gdzie dość bliskie relacje z premier ma minister Teresa Piotrowska, która wystartuje z drugiego miejsca. Trzeci będzie Paweł Olszewski, czwarty Krzysztof Brejza, piąta Iwona Kozłowska, szósta Grażyna Ciemniak i siódmy obecnie poseł niezrzeszony Łukasz Krupa.

 

Liderem listy w Toruniu będzie radny miejski Arkadiusz Myrcha, Tomasz Lenz wystartuje zaś z drugiego miejsca.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja