Jesteś tutaj: HomeRegionRolnicy oczekują pomocy od rządu z powodu suszy

Rolnicy oczekują pomocy od rządu z powodu suszy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 14 lipiec 2015 21:29

Pogoda w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim okazała się wyjątkowo niekorzystna dla rolników. Susza dotknęła większość gmin, stąd też konieczna będzie szybka pomoc. Kujawsko-Pomorska Izba Rolniczna zwraca się do wojewody o pilne podjęcie działań przez administrację rządową.

 

Zdaniem przewodniczącego K-PIR Ryszarda Kierzka przepisy państwowe dotyczące przeciwdziałania skutkom suszy i innych klęsk żywiołowych są oderwane od rzeczywistości. Z tego też powodu Izba Rolnicza wnioskuje od wojewody, aby komisję szacujące straty szacowały całe powierzchnie gospodarstw, a nie tylko gleby i gatunki zagrożone suszą według Klimatycznego Bilansu Wodnego.

 

Fakt powstania suszy w województwie kujawsko-pomorskim służby wojewody stwierdziły już kilka tygodni temu. Niestety pogoda w dalszym okresie nie pomogła rolnikom, gdyż mieliśmy kilka dni wysokich temperatur, przy dość małej liczbie opadów.

 

Sytuacja niektórych rolników może być tym trudniejsza, gdy zawarli umowy handlowe z odbiorami zboża, z których nie będą wstanie się wywiązać.

 

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza oczekuje także na szybkie uruchomienie pomocy dla rolników poprzez:

-przyśpieszenie terminu dokonania dopłat z UE

-umorzenie składek KRUS

-uruchomienie kredytów preferencyjnych

-przedłużenie terminu spłaty kredytów preferencyjnych udzielonych w latach poprzednich

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas