Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie koalicji zablokowali powołanie komisji śledczej (imienna lista głosowania)

Posłowie koalicji zablokowali powołanie komisji śledczej (imienna lista głosowania)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 11 czerwiec 2015 20:28

Na wniosek Prawa i Sprawiedliwości Sejm głosował w czwartek wieczorem nad wprowadzeniem do porządku obrad debaty nad powołaniem komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić tzw. aferę podsluchową. Propozycja ta nie zyskała akceptacji większości – głosowali wszyscy posłowie z naszego okręgu.

 

,, Pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania działań służb specjalnych, Policji oraz członków Rady Ministrów i osób im podległych odpowiedzialnych za nadzór i koordynację pracy tych instytucji i organów w związku z ujawnionym przez tygodnik "Wprost" w wydaniu z 16 czerwca 2014 r. procederem nagrywania urzędników, polityków oraz przedsiębiorców od lipca 2013 do czerwca 2014 roku w restauracji Sowa & Przyjaciele w Warszawie, restauracji Amber Room w Warszawie oraz restauracji Osteria w Warszawie, a także w innych miejscach” - punkt tej treści chcieli wprowadzić do porządku obrad posłowie PiS.

 

Komisja miałaby wyjaśnić zatem przede wszystkim dlaczego w ogóle doszło do nagrywania najważniejszych osób w państwie oraz zbadać wątki, które zostały na taśmach ujawnione. Chociażby kwestię prywatyzacji Ciech S.A. Janowi Kulczykowi, gdzie jak wynika z najnowszych przecieków, spółka mogła zostać sprzedana poniżej jej wartości.

 

Projekt PiS poparły kluby: SLD i Sprawiedliwej Polski oraz duża część posłów niezależnych.  Przeciwko byli posłowie PO i PSL oraz poseł Łukasz Krupa. . Głosowanie nie bylo poprzedzone debatą. Tak głosowali nasi reprezentanci:

 

Podobny był wynik głosowania nad wprowadzeniem do porządku obrad punktu – informacja premier w sprawie nadzoru nad spółką Eurolot S.A. Jej upadek doprowadził do utraty połączenia lotniczego Bydgoszczy z Warszawą. Wszyscy posłowie PO i PSL byli przeciwko wysłuchania przez Sejm informacji w tej sprawie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas