Jesteś tutaj: HomeRegionPanie marszałku co z tymi obiecanymi debatami?

Panie marszałku co z tymi obiecanymi debatami?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 15 maj 2015 12:00

Coraz bliżej czerwca i kolejnej rocznicy powstania województwa kujawsko-pomorskiego. Tak jak co roku będą uroczystości i zachwalanie wielkiego sukcesu, choć równie wiele, jak nie więcej mamy porażek. Bezrobocie znacznie powyżej średniej krajowej, brak zrównoważonego rozwoju, niebezpiecznie zadłużone małe samorządy oraz brak właściwego dialogu społecznego. Z tego też powodu zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję – Chcemy debaty a nie festynu.

Marszałek Piotr Całbecki dość często mówi o potrzebie debatowania, jest to jednak w jego wypadku pusty frazes. Na przełomie sierpnia i września gdy trwały prace nad kształtem tzw. planu transportowego, marszałek obiecał organizacjom społecznym debatę w tej kwestii. Bez obiecywanej debaty wprowadził jednak gotowy dokument pod obrady Sejmiku we wrześniu, gdzie koalicja rządząca go przegłosowała. Wówczas marszałek ponownie mówił, że jest otwarty na debatę, ale nic z tych słów nie wyszło. Ostatnio ponownie marszałek obiecywał dyskusję o transporcie, gdy radny Roman Jasiakiewicz upominał się rewitalizację linii kolejowej nr 356. Zapewne jest to kolejna obietnica, z której nie wyniknie żadne działanie.

 

Dyskusji marszałek Piotr Całbecki unika także z bydgoskimi samorządowcami. Do dzisiaj bowiem z jego strony nie padła odpowiedź na zaproszenie złożone mu przez Radę Miasta Bydgoszczy, aby wziął udział w sesji i odpowiadał na pytania radnych dotyczących wydatkowania środków unijnych.

 

Nie będzie wielkim nadużyciem, jeżeli pozwolą sobie ocenić funkcjonowanie samorządu województwa, jako organu nie służącego Bydgoszczy i zachodniej części województwa, stąd też świętowanie wydaje się trochę nie na miejscu. Taki pogląd wyraziłem w swoim wystąpieniu skierowanego do Prezydium Rady Miasta Bydgoszczy. Nie widzę także sensu wywieszania w czerwcu flag województwa kujawsko-pomorskiego na terenie Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)