Jesteś tutaj: HomeRegionPrymas Polak: Życie chrześcijańskie musi być darem dla innych

Prymas Polak: Życie chrześcijańskie musi być darem dla innych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 05 kwiecień 2015 17:05

W sobotę tłumy wiernych uczestniczyło w Liturgii Wigilii Paschalnej. Uroczystości w Gnieźnie prowadził abp. Wojciech Polak, który nawiązywał w swojej homilii do spraw związanych z poszanowaniem godności osobistej.

Jesteśmy świadkami zwycięstwa Chrystusa, ludźmi Wielkiej Nocy, a ludzie Wielkiej Nocy strzegą daru życia w sobie i w innych. Upominają się o to, aby życie było przekazywane zawsze z poszanowaniem osobowej godności człowieka – mówił w homilii Prymas Polski, abp. Wojciech Polak - Życie chrześcijańskie jest również darem dla innych. Nie jest i nie może być w sobie zamknięte i schowane. Musi być w służbie drugim, bo taka jest po prostu jego wewnętrzna logika.

 

W czasie tej liturgii wierni upamiętniali zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stąd też obchodzone w niedziele święta są radosne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy