Jesteś tutaj: HomeRegionJasiakiewicz: To najlepszy moment na wystąpienie z ZIT

Jasiakiewicz: To najlepszy moment na wystąpienie z ZIT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 19 marzec 2015 11:35

Radny województwa Roman Jasiakiewicz wzywa do wystąpienia z obecnej formy ZIT i do utworzenia osobnego ZIT Bydgoszczy.

 

Bydgoska próba zachowania Porozumienia za oddanie Komitetu Monitorującego się nie udała – pisze na Facebook-u radny Roman Jasiakiewicz - Toruń nadal kręci i wciąż mu mało . Najlepszy moment aby Bydgoszcz z tego szkodliwego dla nas Związku wystąpiła; należy utworzyć bydgoski ZIT funkcjonalnie powiązany.

 

 

Przypomnijmy, na wczorajszym spotkaniu Komitetu Sterującego, który składa się z przedstawicieli wszystkich gmin tworzących ZIT, nie udało się znaleźć kompromisu przy ustaleniu formy reprezentacji w Komitecie Monitorującym ZIT przy RPO, czyli przy podziale środków unijnych. Propozycja, aby głównym przedstawicielem był prezydent Torunia, a jego zastępcą wójt Osielska, która została zaproponowana przez Bydgoszcz, nie uzyskała akceptacji Torunia, który chciał mieć także stanowisko zastępcy.

 

Jasiakiewicz od samego początku krytykował obecną koncepcję ZIT twierdząc, że Bydgoszcz i Toruń powinny tworzyć dwa osobne ZIT-y.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy