Jesteś tutaj: HomeRegionKomisja Europejska informuje, że S5 nie będzie

Komisja Europejska informuje, że S5 nie będzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 listopad 2012 00:15

Komisarz Johannes Hahna w imieniu Komisji Europejskiej poinformował europosła Janusza Zemke, że droga ekspresowa S5 w najbliższym czasie nie powstanie.

 

Z powodu ograniczonych środków finansowych polskie władze podjęły decyzję o wycofaniu budowy odcinka drogi S-5 Bydgoszcz-Nowe Marzy z listy projektów zaplanowanych do zrealizowania w ramach obecnej perspektywy finansowej – informuje Komisja Europejska.

W dalszej części odpowiedzi czytamy - W ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S-5 Żnin-Gniezno, odcinek Mielno-Gniezno” w obecnym okresie współfinansowana będzie jedynie budowa niewielkiej części odcinka drogi S-5 Gniezno-Bydgoszcz (tj. Gniezno-Mielno). Według informacji otrzymanych przez nas od polskich władz prace na tym odcinku powinny rozpocząć się w 2013 r., w zależności od dostępnych środków finansowych.”

 

Dla nas nie jest to nowa informacja, gdyż już w połowie sierpnia przedstawiciel ministerstw transportu poinformował Instytut Rozwoju Bydgoszczy, że budowa drogi S5 może zostać zrealizowana w latach 2014-2020 pod waryunkiem, że znadją się na to środki.

Odpowiedź KE pokazuje jednak wyraźnie, że problemem nie jest brak środków po stronie Unii Europejskiej lecz polskiego rządu.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj