Jesteś tutaj: HomeRegionZawieszenie Banaszaka nie zamyka sprawy

Zawieszenie Banaszaka nie zamyka sprawy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 22 luty 2015 20:55

Prawo i Sprawiedliwość ustami posła Łukasza Zbonikowskiego wyjawiło, że głównym grzechem zawieszonego radnego województwa Adama Banaszaka było dążenie do dyscypliny w głosowaniu budżetowym. Ten wniosek spotkał się jednak z poparciem połowy klubu radnych, stąd też na zawieszeniu Banaszaka ta sprawa się nie kończy.

Sprawa tyczy się sesji z końca grudnia, tuż przed Bożym Narodzeniem, gdy Sejmik przyjął budżet województwa na rok 2015. Radni Prawa i Sprawiedliwości się wstrzymali, choć reprezentujący Bydgoszcz rajcy o budżecie wypowiadali się negatywnie. Mieli jednak związane ręce dyscypliną klubową, o którą wystąpił zawieszony radny Adam Banaszak. Jego wniosek został jednak poparty przez trójkę radnych z okręgu toruńsko-włocławskiego: Marka Hinderblandta, Wojciecha Jaranowskiego i Przemysława Przybylskiego.

 

W czasie debaty budżetowej szef klubu PiS Michał Krzemkowski z Bydgoszczy dość stanowczo krytykował politykę prowadzoną przez marszałka Piotra Całbeckiego i zaznaczył, że takiego budżetu jego klub nie popiera. W głosowaniu radni PiS się jednak wstrzymali, co mogło wyglądać nieco groteskowo, jeżeli odniesiemy się do przemówienia Krzemkowskiego.

 

Patrząc na tę sytuację praktycznie, pokazuje ona, że PiS nie ma jednej wspólnej wizji kujawsko-pomorskiego i że w chwili obecnej radni z okręgu toruńsko-włocławskiego mają dużo do powiedzenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy