Jesteś tutaj: HomeRegionPoseł alarmuje: Poczta planuje duże zwolnienia w naszym regionie

Poseł alarmuje: Poczta planuje duże zwolnienia w naszym regionie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 luty 2015 13:20

Duży niepokój wobec planów zarządu Poczty Polskiej w sprawach dotyczących zatrudnienia wyraził poseł Piotr Król. Przewiduje on, że w regionie bydgoskim pracę stracić ma 342 pracowników. Problem w przyszłym tygodniu ma się zająć sejmowa Komisja Infrastruktury.

 

- Z przykrością stwierdzam, że zarząd Poczty Polskiej planuje w regionie bydgoskim planuje zwolnienie blisko 342 osób. Co najbardziej przerażające, to planowane zwolnienia w służbie doręczeń, czyli listonoszy i doręczycieli paczek – mówił na konferencji prasowej odbywającej się na tle bydgoskiej poczty głównej poseł Piotr Król Podkreślał on, że od kilku lat prowadzone są działania na rzecz zmniejszenia zatrudnia.

 

- Planuje się u nas zaraz po Warszawie, Krakowie i Poznaniu największe zwolnienia. Jest to tym trudniejsze do zaakceptowania, że Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie jeżeli chodzi o poziom bezrobocia to sytuacja jest niedobra – zaznaczał parlamentarzysta - Podjęliśmy z grupą posłów Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie kroki. W przyszłym tygodniu odbędzie się poświęcona tej sytuacji Komisja Infrastruktury, będę miał zaszczyt w tej sprawie reprezentować grupę posłów.

 

Na spotkanie w Sejmie zaproszeni są członkowie zarządu Poczty Polskiej oraz przedstawiciele związków zawodowych.

 

W naszym regionie pracę stracić mają także naczelnicy, co pozwala podejrzewać, że może dojść do ograniczenia liczby placówek pocztowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)