Jesteś tutaj: HomeRegionProtesty rolnicze trwają

Protesty rolnicze trwają

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 04 luty 2015 19:58

Od tygodnia prowadzone są akcje protestacyjne w naszym województwie. W czwartek rolnicy zapowiadają protest w Sępólnie Krajeńskim pod starostwem powiatowym. Ubiegłotygodniowa blokada drogi krajowej nr 5 w Żninie dała się we znaki kierowcom.

Decyzja Rosji o przedłużeniu embarga na polskie mięso zapewne podyktowana była względami politycznymi, w związku z napiętą sytuacją międzynarodową. Cierpią na tym najbardziej rolnicy, którzy zdecydowali się wyjść na ulicę. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza uważa, że sytuacja na lokalnym rynku wieprzowiny jest tragiczna.

 

Według danych GUS nasze województwo jest specyficzne jeżeli chodzi o strukturę przetwórstwa mięsnego – ponad połowę z 441,4 tys. ton wyprodukowanego w kujawsko-pomorskim mięsa stanowiła wieprzowina.

 

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza szacuje, że w naszym województwie funkcjonuje około 30 tys. gospodarstw produkujących wieprzowinę.

 

W kolejnych dniach rolnicy planują protest w Lipnie, a jeżeli sytuacja się nie poprawi, zmasowaną akcję pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy