Jesteś tutaj: HomeRegionS-10 nie łączy politycznie

S-10 nie łączy politycznie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 styczeń 2015 23:37

W jedności trwa kujawsko-pomorskie – te słowa pisane po łacińsku na sztandarze województwa mają świadczyć o jego politycznej jedności. Dyskusja o drodze ekspresowej S-10 pokazała, że w tak ważnej dla kujawsko-pomorskiego sprawie o tę jedność trudno. Co prawda Sejmik stanowisko przyjął, ale praca nad nim pokazywała, że cały czas liczą się interesy poszczególnych powiatów.

 Radny z Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz, który od kilku dni zabiegał, aby Sejmik na sesji plenarnej zabrał stanowisko chciał, aby wyrazić poparcie dla całego kujawsko-pomorskiego odcinka S-10 od Piły przez Bydgoszcz do Torunia. Wszyscy radni nie byli jednak zainteresowani tego typu stanowiskiem i chcieli dopisać do niego właściwie wszystkie drogi krajowe przebiegające przez województwo, co zabiegom o S-10 by zbytnio nie pomogło. W rezultacie udało się przyjąć stanowisko, które skupia się na S-10 jako drodze bardzo ważnej dla województwa, radni zawnioskowali jednak, o wpisanie do programu budowy dróg krajowych do 2023 roku, tylko odcinka Bydgoszcz – Toruń, bez zachodniej części o co usilnie zabiegał Jasiakiewicz. Co istotne radni Wojciech Jaranowski z PiS i Stanisław Pawlak SLD (z Włocławka) głosowali nawet przeciwko tak okrojonemu stanowisku.

 

O udział w konsultacjach społecznych apeluje do bydgoszczan ratusz. W swoich wniosku prezydent zachęca jednak o zabieganie o odcinek Bydgoszcz – Toruń, nie wspominając nic o odcinku Piła – Bydgoszcz, co z kolei jest sygnałem dla samorządowców z zachodniej części, że w Bydgoszczy partnera nie mają.

 

 

Zachód walczy

W najbliższym tygodniu zbierze się Rada Powiatu w Nakle, a także samorządy z powiatu pilskiego: Piła, Wyrzysk i Łobżenica. Samorządowcy o trwających do końca tego tygodnia konsultacjach dowiedzieli się jednak dopiero od nas i zapewne część z nich złoży swoje wnioski.

 

O udział samorządowców z Wielkopolski w konsultacjach apeluje także radny Roman Jasiakiewicz - Wydaje się, że w tej sprawie powinniśmy współpracować samorządowcami z Wielkopolski oraz mówić jednym głosem – podkreśla.

 

Poparcie dla budowy odcinka S-10 z Piły do Torunia wyraziła z kolei w ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Być może walka polityczna o drogę S-10 połączy, ale mieszkańców zachodniej części kujawsko-pomorskiego z północnymi wielkopolanami.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas