Jesteś tutaj: HomeRegionPowołanie komisji kontrolującej wydatkowanie środków unijnych się wydłuży

Powołanie komisji kontrolującej wydatkowanie środków unijnych się wydłuży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 14 styczeń 2015 15:22

Od momentu złożenia przez posłów SLD projektu uchwały zakładającej powstanie sejmowej Komisji Kontroli Inwestowania Środków Otrzymanych z Unii Europejskiej minął dokładnie rok (wniosek złożono w styczniu 2014 roku). Dzisiaj po raz pierwszy trafiła ona pod obrady Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, ale nic nie udało się ustalić.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w Sejmie wynika, że posłowie zasiadający w tej komisji (nie ma w niej przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego) chcą poznać opinie dwóch innych komisji. Dokładniej chodzi o Komisję Finansów Publicznych oraz Komisję ds. Unii Europejskiej. Jako, że wniosek ten dopiero teraz zostanie do tych komisji skierowany, to na rozstrzygnięcie przyjdzie nam chwilę poczekać.

 

Powołanie tej komisji w opinii SLD ma zwiększyć transparentność wydatkowania środków unijnych, gdyż dzisiaj posłowie mają ograniczony wzgląd do tych wydatków. Wzrosłaby także transparentność wydatkowania środków przez marszałków województw, gdyż radni wojewódzcy także mają ograniczoną informację w tej materii. Z tego też powodu powołanie tej komisji wydaje się społecznie oczekiwane w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie Zarząd Województwa przez mieszkańców części powiatów odbierany jest negatywnie.

 

Wkrótce szerzej przedstawimy przebieg dzisiejszego posiedzenia Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas