Jesteś tutaj: HomeRegionŁowiń stanie się oficjalnie Łowinem

Łowiń stanie się oficjalnie Łowinem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 grudzień 2014 22:36

Tradycją administracyjną w Polsce stało się, że w dniu 1 stycznia dochodzi do zmian administracyjnych o które wnioskują samorządowcy lub mieszkańcy. W gminie Pruszcz w powiecie świeckim za kilka godzin dojdzie formalnie do zmiany nazwy wsi Łowiń na Łowin.

 

Praktycznie spowodowane jest to faktem, iż nazwa Łowin w użyciu powszechnym oraz w dokumentach gminnych funkcjonuje od dawna.

W 2013 roku władze gminy Pruszcz przeprowadziły konsultacje społeczne w sprawie uporządkowania tej sytuacji. Na 289 uprawnionych do głosowania osób za nazwą Łowin opowiedziało się 149 osób. Dlatego w lutym kończącego się roku Rada Gminy Pruszcz zwróciła się do Ministra Administracji i Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę nazwy sołectwa. Ten wniosek w życie wejdzie 1 stycznia 2015 roku na podstawie rozporządzenia ministerialnego z 18 grudnia

Ponadto w gminie Drzycim w powiecie świeckim zostanie zniesiona miejscowość Świdno.

 

Więcej o zmianach administracyjnych w naszym regionieOstatnie godziny bytu Szarlejskich Herbów.

 

We wsi Łowin znajduje się wpisany na listę zabytków dom mieszkalny z kuźnią, zaś wzdłuż drogi powiatowej na odcinku Łowin – Łowinek znajduje się prawem chroniona aleja jarzębów szwedkich.

 

Co ciekawe w dniu 1 stycznia 2015 roku nie dojdzie do wydzielenia osady Chobelin – Wieś, o co wnioskowała na prośbę Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego gmina Szubin.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy