Jesteś tutaj: HomeRegionZerwana sieć trakcyjna utrudniła funkcjonowanie pociągów

Zerwana sieć trakcyjna utrudniła funkcjonowanie pociągów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 grudzień 2014 23:58

W niedziele w życie wszedł nowy rozkład pociągów wszystkich przewoźników. Ruch kolejowy odbywał się w miarę sprawnie, choć pokaźne opóźnienie zaliczył przejeżdżający przez nasz region ekspres Gdynia – Berlin. Utrudnienia tego pociągu były jednak spowodowane awarią sieci trakcyjnej.

W niedzielę oczy opinii publicznej były skierowane głównie na inaugurację szybkich pociągów Pendolino. Jak donoszą media miały miejsce pewne awaria. Włoskie pociągi po kujawsko-pomorskim jednak nie jeżdżą. U nas pojawiły się za to inne problemy związane z awarią sieci trakcyjnej.

 

Pociąg ekspresowy z Gdyni do Berlina na bydgoski dworzec powinien wjechać o godzinie 8:50, z powodu awaria sieci na tym odcinku odnotował on ponad godzinę opóźnienie.

 

Po południu pojawiły się kolejne problemy, na odcinku Gniewkowo – Inowrocław (trasa Toruń – Inowrocław) pękła szyna, z tego też powodu pociągi kierowane były trasą okrężną przez Bydgoszcz, co wiązało się z około godzinnym opóźnieniem. Awarię usunięto po godzinie 19.

Inne utrudnienia związane z wdrażaniem nowego rozkładu jazdy nie były zauważalne. Pociągi Arrivy kursowały bez opóźnień, za wyjątkiem trasy przez Gniewkowo.

 

Miejmy nadzieje, że równie sprawnie pociągi będą kursować w poniedziałek, czyli pierwszy dzień roboczy wedle nowego rozkładu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)