Jesteś tutaj: HomeRegionCo dla nas oznacza wizyta prezydenta Francji?

Co dla nas oznacza wizyta prezydenta Francji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 18 listopad 2012 16:31

W piątek w naszym kraju gościł Francois Holande, prezydent Francji, który spotkał się między innymi z polskim parlamentem oraz premierem Donaldem Tuskiem.

 

Głównym tematem rozmowy premiera Tuska z prezydentem Holande był przyszły budżet Unii Europejskiej. Jest to kwestia bardzo ważna z tego powodu, gdyż od niej zależy ile pieniędzy dostanie Polska na rozwój infrastruktury.

 

Będziemy działali wspólnie na rzecz zwiększenia środków na wspólną politykę rolną i politykę spójności – powiedział po spotkaniu z prezydentem Francji premier Donald Tusk.

 

Jeżeli te deklaracje zostaną odzwierciedlone w rzeczywistości, to jest to dobra wiadomość dla naszego regionu, gdyż w ramach polityki spójności realizowane mogą być inwestycje infrastrukturalne.

 

Od tego jaki będzie budżet Unii Europejskiej zależy to, czy do 2020 roku powstanie odcinek Poznań – Bydgoszcz drogi ekspresowej S5 oraz kształt strategii rozwoju województwa, która dość mocno uzależniona będzie od funduszy jakie trafią do Polski.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy