Jesteś tutaj: HomeRegionWicemarszałek cały czas wicewojewodą?

Wicemarszałek cały czas wicewojewodą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 05 grudzień 2014 14:29

Z informacji jakie do nas docierają cały czas premier Ewa Kopacz nie przyjęła dymisji wicewojewody kujawsko-pomorskiego Zbigniewa Ostrowskiego, który w poniedziałek objął stanowisko wicemarszałka. Sytuacja jest kuriozalna, gdyż zgodnie z prawem obu funkcji nie wolno przecież łączyć.

 

Jednoczesne bycie wicemarszałkiem i wicewojewodą jest też trudne z praktycznego punktu widzenia, gdyż Urząd Wojewódzki mieści się w Bydgoszczy, zaś Urząd Marszałkowski w Toruniu. Pojawiają się też pytania, kto płaci panu Ostrowskiemu wynagrodzenie.

 

O tym, że dymisja Zbigniewa Ostrowskiego nie została jeszcze przyjęta dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego cały czas funkcjonuje on jako osoba pełniąca funkcję wicewojewody. Identyczne informacje można wyczytać w Biuletynie Informacji Publicznej, który powinien być przecież aktualizowany na bieżąco.

 

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ciężko uzyskać jakiekolwiek informację w tej sprawie, choć nikt z osób pomiędzy którymi byliśmy przełączani telefonicznie, o przyjęciu dymisji nie słyszał.Rzecznik prasowy KPRM nie odbiera telefonu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)