Jesteś tutaj: HomeRegionPięć lokomotyw rozwoju województwa

Pięć lokomotyw rozwoju województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 listopad 2012 22:00

W Inowrocławiu odbyło się spotkanie prezydentów pięciu największych miast: Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Grudziądza i Włocławka. Rozmawiano o przygotowywanej strategii rozwoju województwa.

 

W opinii wicemarszałka Dariusza Kurzawy te pięć miast ma być lokomotywami rozwoju województwa.  W czasie tego spotkania prezydenci przyjęli wspólne stanowisko, w którym czytamy – Uważamy, że działania władz województwa powinny skupić się na dążeniu do wzmacniania znaczenia gospodarczego naszego regionu poprzez m.in. rozwój inwestycji, przy szerokim wsparciu środków pozyskiwanych z Unii Europejskiej, rozwój innowacyjności w obszarze mikro i małych przedsiębiorstw, edukację – rozwój szkolnictwa zawodowego ukierunkowany na potrzeby regionu oraz większe wsparcie organizacji pozarządowych.

 

Prezydenci zwracają także uwagę na konieczność podejmowania inwestycji drogowych łączących miasta regionu oraz budowa i przebudowa infrastruktury kolejowej. Priorytetowym działaniem ma być w tej kwestii połączenie największych miast regionu z bydgoskim lotniskiem.

 

To największe miasta naszego regionu, przy optymalnym wykorzystaniu środków zewnętrznych staną się motorem rozwoju całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam