Jesteś tutaj: HomeRegionPremier o S5

Premier o S5

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 14 listopad 2012 15:27
Wypowiec z października 2010

W audycji telewizyjnej Tomasza Lisa premier Donald Tusk odpowiadał na pytania słuchaczy. Jedno  z nich dotyczyło budowy drogi S5.

 

Na mapie Polski jest więcej brakujących odcinków dróg ekspresowych i autostrad. Plany sprzed 2008 roku zweryfikował kryzys, który ograniczył możliwości inwestycyjne. Pomimo tego zarówno w woj. Kujawsko-Pomorskim jak i w Wielkopolskim można już korzystać z kilku nowych dróg szybkiego ruchu. Odcinek trasy S5 między Gnieznem a autostradą A1 czeka na realizację. Sfinansowanie tej inwestycji będzie możliwe prawdopodobnie przy wykorzystaniu środków z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Obecnie na trasie S5 priorytetem jest odcinek Poznań – Wrocław – odpowiedział premier Donald Tusk (źródło: NaTemat.pl).

 

Z tej wypowiedzi wynika, że nie ma pewności czy ten odcinek do 2020 roku powstanie, nie mówiąc już o odcinku Bydgoszcz – Nowe Marzy, z którego rząd się wycofał. Zupełnie inaczej mówił premier w 2010 roku, w samorządowej kampanii wyborczej (wypowiedź na materiale wideo).

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj