Jesteś tutaj: HomeRegionPremier o S5

Premier o S5

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 14 listopad 2012 15:27
Wypowiec z października 2010

W audycji telewizyjnej Tomasza Lisa premier Donald Tusk odpowiadał na pytania słuchaczy. Jedno  z nich dotyczyło budowy drogi S5.

 

Na mapie Polski jest więcej brakujących odcinków dróg ekspresowych i autostrad. Plany sprzed 2008 roku zweryfikował kryzys, który ograniczył możliwości inwestycyjne. Pomimo tego zarówno w woj. Kujawsko-Pomorskim jak i w Wielkopolskim można już korzystać z kilku nowych dróg szybkiego ruchu. Odcinek trasy S5 między Gnieznem a autostradą A1 czeka na realizację. Sfinansowanie tej inwestycji będzie możliwe prawdopodobnie przy wykorzystaniu środków z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Obecnie na trasie S5 priorytetem jest odcinek Poznań – Wrocław – odpowiedział premier Donald Tusk (źródło: NaTemat.pl).

 

Z tej wypowiedzi wynika, że nie ma pewności czy ten odcinek do 2020 roku powstanie, nie mówiąc już o odcinku Bydgoszcz – Nowe Marzy, z którego rząd się wycofał. Zupełnie inaczej mówił premier w 2010 roku, w samorządowej kampanii wyborczej (wypowiedź na materiale wideo).

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy