Jesteś tutaj: HomeRegionW jakich województwach pracujemy

W jakich województwach pracujemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 26 wrzesień 2014 15:38

Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w roku 2011 do pracy poza granice kujawsko-pomorskiego wyjeżdżało 28,6 tys. mieszkańców naszego województwa. Okazuje się, że więcej osób z kujawsko-pomorskiego wyjeżdża do pracy do innych województw, niż mieszkańców innych regionów przyjeżdża pracować do nas.

Prawie 1/3 codziennych wyjazdów do pracy (32,9%) miała miejsce w kierunku województwa mazowieckiego, głównie miasta stołecznego Warszawy. W powiatach na południowym-wschodzie do stolicy nie jest bowiem, aż tak daleko. Drugim najpopularniejszym kierunkiem było wielkopolskie , gdzie dojeżdżał co czwarty (25,9%) pracujący po za granicami województwa. Trzecim kierunkiem było zaś pomorskie -15,6%.

 

Z większością województw saldo ruchów zewnętrznych kujawsko-pomorskie ma ujemne. Najwyższe saldo dodatnie odnotowano z województwami: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim oraz lubelskim.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy