Jesteś tutaj: HomeRegionPiotrowska wymieni Sikorskiego w rządzie

Piotrowska wymieni Sikorskiego w rządzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 19 wrzesień 2014 10:33

Posłanka Teresa Piotrowska zostanie ministrem spraw wewnętrznych w nowym rządzie premier Ewy Kopacz. Misji szefa polskiej dyplomacji nie będzie już kontynuował natomiast Radosław Sikorski, który jak zapowiada nowa premier będzie desygnowany na funkcję marszałka Sejmu. Za politykę zagraniczna rządu odpowiadać będzie teraz Grzegorz Schetyna.

- Głównym zadaniem będzie odbudowa zaufania Polaków – wyjaśniała premier Ewa Kopacz - To jest możliwe – podkreślała.

 

Nowy gabinet musi uzyskać jeszcze wotum zaufania od Sejmu, na co się zanosi, gdyż istnieje dla niego pełne poparcie koalicji PO - PSL.

 

Teresę Piotrowską łączą przyjacielskie relacje z nową premier. W sobotę jako pierwsi informowaliśmy, że najprawdopodobniej w związku ze zmianami w rządzie czeka ją awans, choć pierwotnie w PO mówiono o funkcji wicemarszałka Sejmu.

 

Ważny dla naszego regionu resort Infrastruktury i Rozwoju obejmie osoba z poza parlamentu Maria Wasiak, która obecnie zasiada w zarządzie PKP S.A. Daje to nadzieje, że potrzeby kolejowe zostaną zauważone bardziej na szczeblu rządowym.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy