Jesteś tutaj: HomeRegionDecyzja w sprawie zmiany okręgów zostanie podjęta dzisiaj

Decyzja w sprawie zmiany okręgów zostanie podjęta dzisiaj

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 23 czerwiec 2014 11:09

Radni Sejmiku Prawa i Sprawiedliwości wnioskowali o zmianę porządku obrad, aby decyzji w sprawie zmiany podziału mandatów nie podejmować jeszcze dzisiaj, lecz na specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji.

- Uważamy, że nowy podział powinien zostać ustalony na zasadzie konsensusu, aby nie wywoływało niepotrzebnych niechęć, chcemy aby można podjąć dyskusje – wnioskował w imieniu klubu Wojciech Jaranowski.

 

W odpowiedzi radny PO Marek Nowak wyraził sprzeciw twierdząc, że takie decyzji na Sejmiku dzisiaj wymaga prawo – Sejmik ma wykonywać prawo.

 

Radni na podjęcie tej decyzji mają czas do połowy sierpnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie ona podjęta już dzisiaj. Zgodnie z projektem przygotowanym przez marszałka zakłada się przesunięcie mandatu z okręgu nr 1 (Bydgoszcz) do okręgu nr 4 (Toruń, powiaty toruński i chełmiński).

 

Wniosek radnych PiS poparło tylko 12 radnych (PiS + SLD), zaś 18 było przeciw.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy