Jesteś tutaj: HomeRegionBalcerowicz uważa, że Marek Belka dla dobra Polski powinien złożyć dymisję

Balcerowicz uważa, że Marek Belka dla dobra Polski powinien złożyć dymisję

Napisane przez  Redakcja / Rzeczpospolita Opublikowano w Regionalne środa, 18 czerwiec 2014 11:19

Były wicepremier oraz prezes NBP Leszek Balcerowicz w rozmowie z ,,Rzeczpospolitą” uważa, że nagrań opublikowanych przez ,,Wprost” wynika jasno, że niezależność polskiego banku centralnego została zachwiana, to z kolei odbić się może na międzynarodowej wiarygodności polskiej waluty.

- Jeżeli NBP ma być niezależny, to jego kierownictwo nie może się mieszać do bieżącej polityki, i to w sposób skryty – powiedział na łamach ,,Rzeczpospolitej” Leszek Balcerowicz - Jeżeli ta nasza wielka zdobycz ustrojowa, jaką jest niezależny i apolityczny NBP, ma być zachowana, to w jej obronie Marek Belka powinien podać się do dymisji.

 

Na taki krok ze strony Marka Belki się jednak nie zanosi. Były prezes NBP krytykuje także ministra Bartłomieja Sienkiewicza oczekując także i jego dymisji - Minister spraw wewnętrznych dopuszczający do takiego partactwa, że jest podsłuchiwany, jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Powinien być natychmiast zdymisjonowany.

 

Leszek Balcerowicz pozwala sobie obecną sytuację polityczną podsumować stwierdzeniem - Jeżeli sprawa rozejdzie się po kościach, to znaczy, że w Polsce nie mamy żadnych norm ograniczających władzę polityków oraz urzędników publicznych.

 

Leszek Balcerowicz urodził się w Lipnie, na terenie dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas