Jesteś tutaj: HomeRegionPremier: Widzę próbę zamachu stanu

Premier: Widzę próbę zamachu stanu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 16 czerwiec 2014 15:28

W opinii premiera Donalda Tuska po przez przestępcze działania podjęto próbę obalenia rządu. Prezes Rady Ministrów jasno stwierdza, że o żadnej dymisji rządu nie ma mowy. Takie oczekiwania wyraziła natomiast opozycja. Jest to odpowiedź na kompromitujące członków rządu taśmy, które zostały opublikowane przez tygodnik ,,Wprost”.

 

- Mam pytanie do opozycji, czy chcecie współdziałać z tymi co stosują nielegalne metody? – pytał liderów opozycji na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi śledztwo w sprawie stosowania nielegalnych podsłuchów.

Premier potępił przy tym zachowanie swojego byłego ministra Sławomira Nowaka oraz Andrzeja Parafinowicza. Ten wątek ma zbadać dokładnie prokuratura.

 

W opinii premiera nic złego nie było w rozmowie ministra Bartłomieja Sienkiewicza oraz prezesa NBP Marka Belki. Szef rządu nie widzi potrzeby dymisjonowania Sienkiewicza.

 

- Była to rozmowa dwóch zatroskanych o Polskę osób – wyjaśniał na konferencji prasowej premier Donald Tusk.

 

Lider PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeżeli premier nie ogłosi dzisiaj dymisji, to jego partia złoży wniosek o wotum nieufności i powołanie nowego wskazanego przez opozycję premiera. Zdaniem Janusza Palikota ten parlament stracił już mandat demokratyczny i jedynym wyjściem z tego impasu jest rozpisanie nowych wyborów już na jesień. Nie wiadomo jak zachowa się koalicjant Platformy Obywatelskiej - PSL, którego poseł Eugeniusz Kłopotek wczoraj publicznie twierdził, że premier powinien złożyć dymisję.

 

Jutro pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy planowana jest manifestacja antyrządowa.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas