Jesteś tutaj: HomeRegionKownacki do ministra zdrowia: W Polsce zwiększa się nietolerancja do Dekalogu

Kownacki do ministra zdrowia: W Polsce zwiększa się nietolerancja do Dekalogu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 14 czerwiec 2014 17:32

W obronie lekarzy którzy podpisali tzw. klauzule sumienia staje wybrany z naszego okręgu poseł PiS Bartosz Kownacki. W liście do ministra Bartosza Arłukowicza zarzuca on, że postępujący zgodnie z Dekalogiem lekarze są zastraszani, a na ich temat wypowiada jest nieprawda.

W Polsce zwiększa się nietolerancja, a właściwie  nieskrywana wrogość wobec osób postępujących zgodnie z Dekalogiem. Objawia się ona inwektywami, zastraszaniem, kłamstwami – pisze do ministra zdrowia poseł Bartosz Kownacki PiS.

 

Przecież to nieprawda, że stosowanie się do zasad, które znajdują się w deklaracji wiary podpisanej przez kilka tysięcy lekarzy, wiąże się ze stwarzaniem zagrożenia dla zdrowia. Wręcz przeciwnie! Wiąże się ze zobowiązaniem do ratowania życia, zwłaszcza życia najsłabszych, którzy sami nie mogą się bronić. Pan Minister nie zdaje sobie najwyraźniej sprawy z tego, jak wielka jest w naszym kraju liczba osób, które darzą podejmujących takie zobowiązanie lekarzy najwyższym szacunkiem – czytamy w dalszej części listu parlamentarzysty.

 

Poseł Kownacki uważa, że przekładanie praw ludzkich nad Boskimi doprowadziły do tragedii jakie niosły za sobą ideologie totalitarne – hitlerowska i komunistyczna.

 

Czy mamy obecnie do czynienia z narodzinami nowego totalitaryzmu? To nie jest pytanie retoryczne, gdy wzorem do naśladowania ma być nazistowski system wartości, który eliminował ludzi ze względu na ich upośledzenie – kończy poseł.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy