Jesteś tutaj: HomeRegionCzym może się nasz region pochwalić w Polsce?

Czym może się nasz region pochwalić w Polsce?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 czerwiec 2014 16:10

Z okazji obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego Główny Urząd Statystyczny opracował infografikę, która przedstawia dziedziny, z których jako mieszkańcy możemy się pochwalić.

 

Przede wszystkim jesteśmy obok województwa wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego najbardziej rolniczym regionem. W produkcji wieprzowiny zajmujemy druga lokatę w kraju, wołowiny czwartą, zaś gęsiny ósmą.

 

Kujawsko-pomorskie to także region uzdrowiskowy. Pod względem liczby zakładów uzdrowiskowych zajmujemy czwartą lokatę, jednak już pacjentów opieki stacjonarnej drugą, zaś niestacjonarnej trzecią. Zważając na to, że nie leżymy nad morzem, ani w górach, jest to dobry wynik.

 

Pochwalić się możemy statystycznie ponadto liczbą wystaw zagranicznych, która wyniosła w 2013 roku 43, co dało nam drugi wynik, niskimi cenami gruntów rolnych (drugi wynik w kraju) oraz ceną truskawek (druga najtansza).

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy