Jesteś tutaj: HomeRegion,,Chcemy debaty zamiast festynu”

,,Chcemy debaty zamiast festynu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 czerwiec 2014 22:28

Za kilka tygodni minie także 8 lat sprawowania najwyższej funkcji w kujawsko-pomorskim przez Piotra Całbeckiego, który to ponosić główną odpowiedzialność za degradacje naszego województwa – pisze Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska i ruch Lepsza Bydgoszcz inaugurując akcję ,,Chcemy debaty zamiast festynu”.

Ma być to odpowiedź na oficjalne obchody święta 16-lecia województwa kujawsko-pomorskiego, które władze wojewódzkie chcą pokazać jako wielki sukces. Dzięki tej akcji ma zostać wywołana debata na temat rzeczywistej sytuacji naszego regionu, której unikają rządzący województwem.

 

W ciągu pierwszych trzech miesięcy obecnego roku liczba mieszkańców naszego województwa zmniejszyła się o dobre ponad 1.5 tys. Jako region awansowaliśmy też w ostatnich latach na drugą pozycję w niechlubnej statystyce stopy bezrobocia. Młodzi nie widzą perspektyw w kujawsko-pomorskim i emigrują do innych regionów. Zamiast rzetelnych debat które pozwoliłby zatrzymać upadek kujawsko-pomorskiego, marszałek próbuje zamiatać wszystko pod dywan organizując igrzyska w postaci festynów  i propagandy sukcesu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy