Jesteś tutaj: HomeRegionFala powodziowa już za nami

Fala powodziowa już za nami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 24 maj 2014 12:11

W nocy w bydgoskim Fordonie na Wiśle przekroczony został stan alarmowy, jednak już po godzinie 10:00 opadła poniżej tego stanu. Fala powodziowa w naszym regionie nie wyrządziła zatem większych szkód.

O godzinie 9:30 w Fordonie zanotowano 650 centymetrów na Wiśle, czyli tyle ile wynosi granica stanu alarmowego. Z powodu przechodzącej fali w Toruniu ewakuowano kilku mieszkańców ogródków działkowych, konieczne było zamknięcie także zalanej drogi wojewódzkiej pod Bydgoszcz na odcinku: Strzelce Dolne – Trzęsacz.

 

Szybki powrót Wisły do normalnego stanu daje szansę, że w Bydgoszczy nie odczujemy na Brdzie zjawiska cofki, co mogłoby zalać bydgoskie bulwary. Póki co tramwaje wodne kursują bez większych zmian.

 

Obecnie fala powodziowa znajduje się w okolicach Chełmna, gdzie stan Wisły według ostatniego pomiaru wyniósł 692 centymetry, gdy granica stanu alarmowego wynosi 630 centymetrów. Poziom Wisły w Chełmie powoli także zaczyna opadać.

 

Wysokość Wisły rośnie natomiast w Grudziądzu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów