Jesteś tutaj: HomeRegionZalana droga pod Bydgoszczą - czekamy na falę powodziową

Zalana droga pod Bydgoszczą - czekamy na falę powodziową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 23 maj 2014 15:33

Około godziny 10:00 w Bydgoszczy przekroczony został na Wiśle stan alarmowy, fala powodziowa zbliża się do Torunia, gdzie ewakuowano już kilku mieszkańców ogródków działkowych.

Odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na bieżąco prowadzone jest patrolowanie i monitorowanie stanu wałów przeciwpowodziowych. Stwierdzone uszkodzenia są bezzwłocznie usuwane. Na terenie województwa zidentyfikowano najbardziej zagrożone miejscowości i odcinki obwałowań, przygotowano zapasy worków i piasku – informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które monitoruje poziom rzek.

 

Z terenu ogródków działkowych Rudak w Toruniu ewakuowano 5 osób, gdyż doszło do podtopień. Do naszego województwa skierowano także do pomocy 20 strażaków z Wielkopolski.

 

Zalana została także droga wojewódzka na odcinku Strzelce Dolne – Trzęsacz. Zarząd Dróg wojewódzkich w Bydgoszczy wyznaczył objazdy po przez krajową 5-tkę.

 

Istnieje ryzyko możliwości cofjnięcia się Brdy, co może skutkować zalaniem bulwarów w Bydgoszczy.

 

O aktualnej sytuacji w regionie będziemy informować na bieżąco.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja