Jesteś tutaj: HomeRegionOgłoszono stan alarmu przeciwpowodziowego

Ogłoszono stan alarmu przeciwpowodziowego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 22 maj 2014 15:47

Fala kulminacyjna zbliża się do naszego województwa. W Toruniu w nocy przekroczony został juz stan alarmowy, który wynosi 650 centymetrów. O godzinie 13:00 w Toruniu zanotowano 671 centymetrów. Stan ostrzegawczy został przekroczony natomiast w Bydgoszczy i w ciągu najbliższych godzin spodziewać się możemy wzrostu poziomu Wisły powyżej stanu alarmowego. O godzinie 13:30 w bydgoskim Fordonie Wisła przekroczyła 594 centymetry.

Wicewojewoda Zbigniew Ostrowski przedpołudniem wprowadził stan alarmu przeciwpowodziowego, zobowiązując przy tym gminy do stałych obserwacji poziomu rzek. Po za lokalnymi podtopieniami nie powinniśmy się jednak spodziewać większego zagrożenia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja