Jesteś tutaj: HomeRegionCzy PKP ograniczy liczbę pociągów?

Czy PKP ograniczy liczbę pociągów?

Napisane przez  Redakcja / Fakt Opublikowano w Regionalne piątek, 31 styczeń 2014 20:50

W czasie marcowej korekty rozkładów jazdy pociągów może dojść do ograniczenia liczby pociągów przewoźnika PKP Intercity. Do takich planów władz tej spółki dotarł Fakt.  Ta korekta uderzyć może w nasz region.

Dziennik Fakt dotarł do wewnętrznych dokumentów spółki PKP Intercity, które zakładają  usunięcie z rozkładu 8 pociągów oraz skrócenie tras i ograniczenie częstotliwości kilkunastu kolejnych. Te zmiany na pewno zatem uderzą w pasażera. PKP Intercity oficjalnie do tych informacji się nie odnosi, można się jednak spodziewać, że podyktowane one są rachunkiem ekonomicznym.  Według Faktu przewoźnik ma zyskać na tych zmianach około 20 mln zł.

 

W przypadku naszego regionu obcięte były by głównie połączenia z Gdańskiej, Poznaniem i Wrocławiem.

 

Zmniejszanie liczby połączeń może w ostateczności sprawić, że wielu pasażerów odwróci się od kolei. Połączenie z Gdańskiem, Poznaniem, Wrocławiem, a nawet Pragą w dość dobrej cenie bydgoszczanom oferuje bowiem brytyjski przewoźnik autobusowy Polski Bus. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy