Jesteś tutaj: HomeRegionLatos: Jeżeli jakieś protesty mają coś zmienić, to tylko ogólnopolskie

Latos: Jeżeli jakieś protesty mają coś zmienić, to tylko ogólnopolskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 styczeń 2014 11:42

Jeżeli 30 stycznia spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim nie doprowadzi do zmian, które poprawią dostępność mieszkańców regionu do usług medycznych, to związkowcy z Solidarności zapowiadają od lutego akcje protestacyjne. Zdaniem posła PiS Tomasza Latosa i przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia należy skupić się przede wszystkim na dialogu, a jedyny protest jaki może coś zmienić to ogólnopolski.

-Ja bym jednak stawiał na szukanie rozwiązania przez dialog – wyjaśnia nam poseł Tomasz LatosProtest jeżeli miałby zmienić sytuację, to musiałby być ogólnokrajowy, bo nie są to problemy lokalne, ale pacjentów z całej Polski. Przede wszystkim należy jednak odwołać ministra Bartosza Arłukowicza.

 

Sejm nad odwołaniem ministra zdrowia ma głosować w najbliższy czwartek.

 

W ostatnim czasie bydgoskie młodzieżówki ponad podziałami politycznymi (Solidarna Polska, Twój Ruch i SLD) przy wsparciu Solidarności apelowali do parlamentarzystów o zwiększenie liczby rezydentów dla województwa kujawsko-pomorskiego, co pozwoli większej liczbie absolwentów lekarskich zdobywać specjalizacje.

 

- Więcej rezydentów przydało by się w całym kraju – przyznaje parlamentarzysta – Potrzebne jest także zwiększenie naboru na studia medyczne. Jeżeli nic się w tym zakresie nie zmieni, to za kilka lat możemy mieć poważny problem. Kolejki do lekarzy będą głównie spowodowane brakiem specjalistów – przestrzega Latos.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas