Jesteś tutaj: HomeRegionDobra mina do złej gry

Dobra mina do złej gry

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 20 grudzień 2013 17:52

Część posłów koalicji zapiera się, że droga ekspresowa S-5 powstanie do 2018 roku. Gdy pojawia się tylko dyskusja o tej inwestycji, to swój optymizm opierają o harmonogram jaki przedstawił dyrektor regionalnego oddziału GDDKiA. Ten nie wie jednak, czy będą pieniądze na pracę budowlane.

 

Tego tak naprawdę w nie wie żaden polityk w naszym regionie. Kluczowe decyzje zapadną dopiero bowiem w najbliższych miesiącach, być może już do marca. Wówczas wiadomo będzie bowiem jakie inwestycje mają szansę na finansowanie.

 

Co robią bydgoscy parlamentarzyści? Opozycja wyraża niepokój, a koalicja ich uspokaja – Dyrektor Jagodziński nas zapewniał – podkreśla dość często posłanka Teresa Piotrowska.

 

Dwa dni później ten sam urzędnik był gościem obrad Rady Miasta Bydgoszczy, radni byli bardziej dociekliwi i  zapytali o finansowanie prac budowlanych, wówczas dyrektor musiał przyznać, że środków finansowych nie ma zagwarantowanych – Muszę być dobrej myśli – rzekł Mirosław Jagodziński.

 

I być może trzymanie kciuków jak proponuje nam część parlamentarzystów wystarczy i już za kilka tygodni będziemy mogli patrzeć na przyszłość regionu bardziej optymistycznie. Gorzej jak się jednak spełni inny scenariusz, wówczas nie tylko politycy PO i PSL będą mieli problem, ale stracą przede wszystkim bydgoszczanie i ich sąsiedzi.

 

Kilkanaście dni temu rząd podjął niekorzystną decyzję dla Dolnego Śląska, decydując o tym, że zamiast odcinka drogi ekspresowej S-3 powstanie obwodnica Warszawy. W odpowiedzi na to ponad 43 parlamentarzystów z 3 województw podpisało się pod zdecydowanym stanowiskiem. Dzisiaj przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju obiecał realizacje kilku odcinków.

 

Być może uda się im w najbliższych tygodniach przekonać, aby zrealizować drogę S-3 aż do granicy z Czechami , w zamian za np. odcinek Bydgoszcz – Nowe Marzy S-5. U nas bowiem nie ważne co się będzie działo, to optymistycznego myślenia klasie politycznej nie będzie brakować. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas