Jesteś tutaj: HomeRegionSLD: Walczmy o frekwencje do Parlamentu Europejskiego

SLD: Walczmy o frekwencje do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 05 grudzień 2013 19:25

W maju przyszłego roku wybierzemy posłów do Parlamentu Europejskiego. Ilu z nich będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie zależy od tego ilu mieszkańców naszego województwa pójdzie do urn. SLD zawczasu apeluje o podjęcie działań, które sprawią, że ta frekwencja będzie wysoka.

 W pierwszej kadencji PE 2004-2009 kujawsko-pomorskie reprezentował jeden europoseł – Tadeusz Zwiefka. W 2009 roku po apelach bydgoskich struktur SLD o aktywny udział w wyborach frekwencja była na tyle wysoka, że liczba naszych reprezentantów wzrosła do trzech – dodatkowo Janusz Zemke i Ryszard Czarnecki.

 

Mamy dzięki tej frekwencji trzech europosłów. Są co prawda tacy, co mówią, że tylko dwóch, bo jeden błąka się w korytarzach sejmowych – mówił na czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący wojewódzkich struktur SLD Krystian Łuczak.

 

Apeluje do wszystkich partii, pani wojewody i innych organizacji o zachęcanie do pójścia do wyborów – powiedział w czwartek Łuczak, odnosząc się złośliwie do posła Czarneckiego, który także i w naszym regionie za częstym gościem nie jest.

 

Podkreślał on jak duże znaczenie mają ich zapytania dotyczące regionalnych inwestycji, które niekiedy sprawiają, że polski rząd musi się do nich ustosunkowywać.

 

Liderem listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kujawsko-pomorskim będzie Janusz Zemke. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja