Jesteś tutaj: HomeRegionS-5 według Wyborczej nie będzie

S-5 według Wyborczej nie będzie

Napisane przez  Redakcja / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 grudzień 2013 00:34

W ubiegłym tygodniu dyrektor regionalnego oddziału GDDKiA Mirosław Jagodziński uspokajała parlamentarzystów i bydgoskich radnych, że w 2018 roku pojedziemy drogą ekspresową S-5 na całym kujawsko-pomorskim odcinku. Gazeta Wyborcza opublikowała z kolei w poniedziałek plany inwestycyjne rządu, na których interesujące nas odcinki S-5 się nie znalazły.

Gazeta Wyborcza opierając się na dane GDDKiA oraz Ministerstwa Transportu opublikowała infografikę przedstawiającą priorytety rządu do 2018 roku. Znajdują się na niej fragmenty drogi ekspresowej S-5, ale na odcinkach Wrocław – Poznań i Poznań – Gniezno. 

 

Łącznie w latach 2014-2018 ma powstać 2100 km dróg ekspresowych. Na tej liście nie znajdują się ważne dla naszego regionu odcinki S-5.

 

Nie po raz pierwszy Gazeta Wyborcza publikuje zestawienie inwestycji drogowych, w którym pominięta została droga ekspresowa S-5. W poprzednich przypadkach natychmiast pojawiało się jednak sprostowanie odpowiednich resortów. W tym przypadku, do tej pory żadne z ministerstw tych informacji nie sprostowało. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja