Jesteś tutaj: HomeRegionPastuszewski: Walka o interesy Bydgoszczy to działania pozorowane

Pastuszewski: Walka o interesy Bydgoszczy to działania pozorowane

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 listopad 2013 16:20

Radny Stefan  Pastuszewski w rozmowie z nami stwierdza, że bydgoskie elity bardziej udają, że walczą o sprawy strategiczne dla miasta, zamiast podejmować zdecydowane działania polityczne, czego powinniśmy się uczyć do Torunia.

Są to działania pozorowane, jak media poruszą jakiś temat, to posłowie i senatorowie piszą interpelacje, ale z tego i tak nic nie wynika – ocenia walkę o Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy oraz o drogę ekspresową S-5 bydgoski radny Stefan PastuszewskiBardziej potrzebujemy determinacji jaka ma miejsce w Toruniu, gdy jedzie cała ekipa do Warszawy i tak długo tam siedzi, aż nie wywalczy tego po co przyjechała.

 

Z radnym Pastuszewskim rozmawialiśmy także o wczorajszym posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy, gdy przy okazji dyskusji okazało się, że Nakło znajduje się po za obszarem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – Jest to pewnego rodzaju wybieg polityczny – komentuje radny – Na sugestię Urzędu Marszałkowskiego wykreśla się Nakło, bo na ten obszar nie przewidują urzędnicy w Toruniu pieniędzy. To jest chwyt polityczny, my powinniśmy jednak na każdym kroku podkreślać marszałkowi, że w Nakło w ZIT powinno się znaleźć – wyjaśnia Pastuszewski.

 

Radny pozytywnie odnosi się do naszej propozycji, zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta poświęconej metropolitarności, z udziałem samorządowców z gmin ościennych -  Takie spotkanie było by potrzebne. Pozwoliło by samorządowcom z regionu bliżej się poznać. Musi być ono jednak dobrze przygotowane.

 

Radny Pastuszewski ma obawy, że ratusz nie podołał by takiemu zadaniu – Ostatnia sesja poświecona szkolnictwu wyższemu była bardzo niedopracowana – ubolewa. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Śledź nas