Jesteś tutaj: HomeRegionPrezydent Włocławka nie został odwołany

Prezydent Włocławka nie został odwołany

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 październik 2013 10:54

Bardzo niska frekwencja sprawiła, że wczorajsze referendum w sprawie odwołania prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego  jest nieważne. Na referendum udało się 9.7 tys. mieszkańców Włocławka, przez co jak wynika z wyliczeń Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja wyniosła 10,46%.

Żeby referendum było ważne udział w nim powinno wziąć ponad 20 tys. mieszkańców, czyli liczba podobna do wyborców Andrzeja Pałuckiego w II turze wyborów w 2010 roku.

 

94,9% osób biorących udział w referendum opowiedziało się za odwołaniem prezydenta.

 

Mimo, że już po referendum to sprawa ta może mieć swoje następstwa. Prokurator generalny Andrzej Seremet poinformował na piśmie europosła Janusza Zemke, że prokuratura potwierdziła już kilka przypadków sfałszowania podpisów. Wykryto między innymi podpisy osób zmarłych. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja