Jesteś tutaj: HomeRegionPolicja chce zdecydowanego zaostrzenia prawa drogowego

Policja chce zdecydowanego zaostrzenia prawa drogowego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 31 sierpień 2013 16:59

Być może za jazdę z prędkością 100 km za godzinę w terenie zabudowanym będzie grozić nam 3 miesięczna utrata uprawnień do kierowania samochodem. Policja chce zaostrzenia przepisów ruchu drogowego. Nowe przepisy wejść w życie mogą już w przyszłym roku.

Policjanci chcą, aby kara 3  miesięcznej utraty uprawnień obowiązywała w przypadku, gdy kierowca przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h.  Na autostradzie zatem jazda powyżej 190 km/h będzie nie tylko zagrożeniem życia, ale także utraty prawa jazdy.

 

Prawo jazdy zabierać będą mogli funkcjonariusze drogówki, którzy w zamian pozostawią stosowne zaświadczenie, które da kierowcy 24 godziny na odstawienie samochodu.

 

Polskie drogi należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Europie. Ryzyko tymczasowej utraty uprawnień może okazać się skutecznym batem na jeżdżących zbyt szybko. W krajach Europy Zachodniej tego typu kara nikogo nie dziwi, w Polsce będzie to już jednak rewolucjach. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy