Jesteś tutaj: HomeRegionS10 kluczową inwestycją dla polski zachodniej

S10 kluczową inwestycją dla polski zachodniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 24 sierpień 2013 16:03

Pięć województw we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego opracowuje swoją własną strategię rozwoju do 2020 roku. Nie tyczy się ona co prawda bezpośrednio województwa kujawsko-pomorskiego, ale pośrednio już dotyczy zachodniej części tego województwa.

Nad wspólną strategią pracują Urzędy Marszałkowskie województwa: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

 

Zapisano w niej  wybudowanie do 2020 roku drogi ekspresowej S10 na odcinku Szczecin – Piła – Bydgoszcz. O wpisanie tej inwestycji do sieci korytarzy europejskich TEN-T do Komisji Europejski mają wnioskować władze Polski. Dobre połączenie ze Szczecinem może mieć duży wpływ na poprawę połączenia Bydgoszczy z północno zachodnią częścią kraju oraz powiatem nakielskim i pilskim.

 

Ten zapis pokrywa się z transportową strategią rozwoju kraju, w której znajduje się także zapis dotyczący modernizacji linii kolejowej nr 18 na odcinku Piła – Bydgoszcz oraz elektryfikacji połączenia Piły z Wałczem. Ta inwestycja nie jest już jednak uznana za kluczową w strategii rozwoju zachodniej części Polski.

 

Strategia Rozwoju Polski Zachodniej nie traktuje także kluczowo budowy kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S5, chodź dla Poznania i Wrocławia ma ona kluczowe znaczenie w komunikacji z Gdańskiem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)