Jesteś tutaj: HomeRegionPunkty karne za krew?

Punkty karne za krew?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 02 sierpień 2013 16:08

PJN proponuje zmianę przepisów dotyczących ruchu drogowego,  tak aby kierowca mógł oddając krew redukować liczbę punktów karnych. 4 punkty karne, za 450 mililitrów krwi.

Obecnie jedyną możliwością zredukowania punktów karnych przez kierowcę jest udział w kursach, które pozwalają anulować 6 punktów. Mało kto wierzy w skuteczność tych kursów, ale pozwalają one na generowania dodatkowych wpływów do budżetu, z tytułu opłat za udział w szkoleniu.

 

Polska Jest Najważniejsza chce, aby kierowcy mogli anulować punkty karne oddając krew. Jest to niezwykle cenny lek, które w Polsce cały czas brakuje. Ponadto krew potrzebna jest często dla ratowania życia ofiar wypadków drogowych.

 

Krew oddawać można co dwa miesiące, zatem rocznie jesteśmy wstanie oddać niecałe 3 litry, czyli zredukować liczbę punktów karnych o 12. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów